Kapat
  • PAYLAŞ
  • 1.370

WordPress Eklentileri En İyileri (5) 2019

Anasayfa
Wordpress WordPress Eklentileri En İyileri (5) 2019
Wordpress Eklentileri

WordPress Eklentileri arasında öne çıkan ve gerçekten çok işe yarayan beş tane eklentiyi size tanıtıyoruz. Seo, Güvenlik, İletişim, İstatistik ve Hız gibi en çok kullanılanları derledik.

1- Yoast SEO

SEO denince akla bu eklenti geliyor. WordPress Eklentileri arasında gerçekten çok önemli bir yere sahip. Eklentinin sunduğu ücretsiz hizmetler gerçekten çok güzel.

Bütün yazılarınızı, sayfalarınızı ve ana sayfanıza özel meta içerikleri ve odak anahtar kelime atayabiliyorsunuz. Örneğin bir yazı makale yazdığınız anda size canlı olarak yapmanız gerekenleri bir liste halinde veriyor.

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi öneriyoruz. Premium kısımlarda mevcut.

2- W3 Total Cache

W3 Total Cache olmazsa olmaz eklentilerden bir tanesidir. Site hızınız çok önemlidir. Ne kadar hızlı bir siteye sahip olursanız hem SEO açısından hemde kullanıcılara sunulan hizmet açısından önemlidir. Bu eklenti ile sitenizi hızlandırmak ve sunucu yükünü düşürmek için öneriyoruz.

Yalnız bu eklentiyi kurmakla işiniz bitmiyor. Düzgün çalışabilmesi için ayarlarının yapılması gerekiyor. Bazı ayarı çok riskli olduğu için sitenizi yedek almadan kullanmanızı önermiyoruz. 

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi öneriyoruz. Ücretli kısımlarda mevcut.

3- All In One WP Security & Firewall

WordPress Eklentileri arasında önemli eklentilerden bir tanesi Güvenlik elbette. Bu eklenti ile sitenize olası bütün saldırıları büyük oranda engellemiş olursunuz. Gün geçtikçe sitenizin hit değerleri arttıkça kötü amaçlı kişiler yada sistemler tarafından sitenize saldırılar düzenlenecektir.

Bu eklentinin en sevdiğimiz yönlerinden biri WordPress girişi için kullandığınız standart wp-admin yada wp-login.php kısmını dilediğiniz gibi değiştirebiliyor olmasıdır.

Kötü amaçlı kişilere Ip adreslerine geçici veya kalıcı şekilde ban atabiliyor. Kötü (SPAM) yorumları engellemek için formların altına matematik soruları ekleyebiliyor. 

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi öneriyoruz.

4- Contact Form 7

İletişim formu olarak en çok kullanılan eklenti. Bu eklenti ile istediğiniz şekilde ve formlarda oluşum sağlayabilirsiniz. Sayfalara yada bileşenlere ekleyebilirsiniz.

Eklentiyi yükledikten sonra soldaki ana menüde İletişim kısmından form oluşturup size verdiği kodu ilgili yere yapıştırarak çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Nadiren formda mesajınız gönderilemedi diyebilir. Mail ayarları kısmını düzgün yaptığınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi öneriyoruz.

 5- Wp Post Views

Bu eklenti en çok kullanılan sayaç ve istatistik niteliğinde bir eklentidir. Yazılarınızı ve diğer içerikleriniz kaç kez okundu veya görüntülendi gibisinden gösterim sağlamaktadır.

Ayarlar > PostViesw kısmından erişebiliyorsunuz. Farklı şablonlarla ne göstermek istiyorsanız seçiyorsunuz. 

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi öneriyoruz.

WordPress Eklentileri

Sizlere 2019 yılının en çok kullanılan sadece beş tane eklentisini tanıttık. Bizlere takıldığınız yerler olursa yorum olarak iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir