Kapat
  • PAYLAŞ
  • 553

Developer Kapalı Hesabı Açmak Google Play

Anasayfa
Android Developer Kapalı Hesabı Açmak Google Play
Developer Kapalı Hesabı Açmak

Developer kapalı hesabı açmak için sizlere bir kaç yöntemden bahsedeceğiz. Developer hesabınız askıya alınmış veya tamamen ban yemiş olabilir.

Öncelikle tarafınıza google tarafından aşağıdaki gibi bir bilgilendirme maili gelmiş olması gerekiyor.

Bu tarz mailler farklılık gösterebilir. Bazılarında sadece bir uygulamanızı askıya alabilirler bazende tamamen Developer hesabınızı kapatabilirler. 

Google ile iletişime geçmenin iki çeşit yolu vardır. Türkiye’de bu konu ile ilgili muhatap bulmanız çok zordur. Google yardım forumlarında ne kadar yazı yazsanız da konu açsanız da sizi vereceğim adreslere yönlendireceklerdir.

Developer Kapalı Hesabı Açmak İçin Chat Kullanın

Developer kapalı hesabı açmak için karsınızda gerçek kişi ile chat yaparak konuşmak istiyorsanız aşağıda verdiğim link ile iletişime geçebilirsin. Yalnız Türkçe bir destek maalesef yok İngilizce olarak konuşmanız gerekmektedir. İsim, e-mail adresi (Developer mail adresiniz) ve sohbete başlamak için bir ilk mesaj yazıp beklemeniz gerekmektedir.

Lütfen dikkat edin Amerika saatlerine göre hafta içi ve çalışma saatleri dışında destek sunmuyorlar. Bazen de müsait olmadıkları ve sıra olduğu için bekleyiniz. Buton aktif olduğu an basın ve sizinle direk iletişime geçmelerini bekleyiniz.

Google Play Developer ekibi ile canlı konuşmak için BURAYA tıklayın.

E-Mail Yöntemi İle Destek Ekibine Ulaşmak

Google Play Developer kapalı hesabınızı bu yöntem daha net cevap alabilirsiniz. Chat yöntemi ile konuştuğunuz zaman sizlere genelde mail ile geri dönüş sağlayacağız diyorlar. O yüzden e-mail yöntemi ile mesaj yazdığınızda güzel açıklamaları ve neden ve gerekçelerinizi açık net yazınız. Bu maile genelde sadece bir kez cevap veriyorlar. Onun için yazacağınız mesajı dikkatli şekilde yazın.

Mesajı İngilizce yazmanız gerekiyor maalesef. Türkçe destek veren bir ekip yok. E-mail dönüşleri genelde 72 saate kadar sürebiliyor. İkince kez mail atarsanız size dönüş yapma oranları genelde %10 gibi bir aralıkta olacaktır. Bunu dikkate almayı unutmayın!

Google Play Developer ekibi ile e-mail konuşmak için BURAYA tıklayın.

Açılan web sitesinde öncelikli olarak English linkine tıklayın. Daha sonra İsim, Soy isim ve Google Play Geliştirici Konsolunuzun birincil e-posta adresi kısımlarını doğru ve eksiksiz doldurun. Mesajınızı yazın ve Sumbit butonuna tıklayınız.

Lütfen yorum olarak soru ve önerileriniz yazın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir